Difference between revisions of "Otto"

From DT^2
Jump to: navigation, search
m
Line 5: Line 5:
 
[[Image:ottovia.jpg]]
 
[[Image:ottovia.jpg]]
  
Otto DIY je (open source) projekt malého kráčajúceho robota, ktorý vyvíjaný otvorenou komunitou v mnohych variantoch. Základ tvorí telo vytlačené na 3D tlačiarni doplnené servami a riadiacou elektronikou.  
+
[https://github.com/OttoDIY Otto DIY je (open source)] projekt malého kráčajúceho robota, ktorý je vyvíjaný otvorenou komunitou v mnohých variantoch. Základ tvorí telo vytlačené na 3D tlačiarni doplnené servami a riadiacou elektronikou. Vzhľadom na dlhší čas 3D tlače (cca 12h) sme našli a rozšírili aj verziu vyrezanú na laserovom vyrezávači. Ďalšie verzie robota OTTO môžete nájsť aj na stránkach [https://www.thingiverse.com/search?sort=relevant&q=otto+diy&type=things&dwh=575c0690f38bf98 thingiverse].
Pre náš tábor sme vybrali variantu aj s rukami, ultrazvukovým senzorom(UZ) a Bluetooth(BT) modulom
+
 
 +
Pre náš tábor sme vybrali variantu aj s rukami, ultrazvukovým senzorom(UZ) a Bluetooth(BT) modulom.
 
   
 
   
 
* [[OTTO 3D]]  A OTTO vytlaceny na 3D tlaciarni  
 
* [[OTTO 3D]]  A OTTO vytlaceny na 3D tlaciarni  

Revision as of 15:17, 4 December 2018

Robot Otto môže byť vyrobený z dielov vytlačených na 3D tlačiarni, alebo vyrezaných na laserovom vyrezávači. Podľa toho, v ktorej skupinke ste, budete používať jednu, alebo druhú technológiu. V každom prípade ale bude riadený počítačom Arduino Nano.

Ottovia.jpg

Otto DIY je (open source) projekt malého kráčajúceho robota, ktorý je vyvíjaný otvorenou komunitou v mnohých variantoch. Základ tvorí telo vytlačené na 3D tlačiarni doplnené servami a riadiacou elektronikou. Vzhľadom na dlhší čas 3D tlače (cca 12h) sme našli a rozšírili aj verziu vyrezanú na laserovom vyrezávači. Ďalšie verzie robota OTTO môžete nájsť aj na stránkach thingiverse.

Pre náš tábor sme vybrali variantu aj s rukami, ultrazvukovým senzorom(UZ) a Bluetooth(BT) modulom.

Pre riadenie cez mobil: arduino bluetooth controller android aplikacia