Difference between revisions of "Otto"

From DT^2
Jump to: navigation, search
Line 1: Line 1:
Robot Otto môže byť vyrobený z dielov vytlačených na 3D tlačiarni, alebo vyrezaných na laserovom vyrezávači. Podľa toho, v ktorej skupinke ste, budete používať jednu, alebo druhú technológiu. V každom prípade ale bude riadený počítačom [Arduino|Arduino Nano].
+
Robot Otto môže byť vyrobený z dielov vytlačených na 3D tlačiarni, alebo vyrezaných na laserovom vyrezávači. Podľa toho, v ktorej skupinke ste, budete používať jednu, alebo druhú technológiu. V každom prípade ale bude riadený počítačom [[Arduino|Arduino Nano]].
  
 
[[Image:ottovia.jpg]]
 
[[Image:ottovia.jpg]]
  
[[OTTO 3D]]  A OTTO vytlaceny na 3D tlaciarni
+
Otto DIY je (open source) projekt malého kráčajúceho robota, ktorý  vyvíjaný otvorenou komunitou v mnohych variantoch. Základ tvorí telo vytlačené na 3D tlačiarni doplnené servami a riadiacou elektronikou.
 +
Pre náš tábor sme vybrali variantu aj s rukami, ultrazvukovým senzorom(UZ) a Bluetooth(BT) modulom
 +
 +
[[OTTO 3D]]  A OTTO vytlaceny na 3D tlaciarni  
  
 
[[OTTO LC]]  B OTTO vyrezany na Laserovom vyrezavaci
 
[[OTTO LC]]  B OTTO vyrezany na Laserovom vyrezavaci
  
 
[[OTTO Arduino]]  elektronika
 
[[OTTO Arduino]]  elektronika

Revision as of 11:53, 30 July 2018

Robot Otto môže byť vyrobený z dielov vytlačených na 3D tlačiarni, alebo vyrezaných na laserovom vyrezávači. Podľa toho, v ktorej skupinke ste, budete používať jednu, alebo druhú technológiu. V každom prípade ale bude riadený počítačom Arduino Nano.

Ottovia.jpg

Otto DIY je (open source) projekt malého kráčajúceho robota, ktorý vyvíjaný otvorenou komunitou v mnohych variantoch. Základ tvorí telo vytlačené na 3D tlačiarni doplnené servami a riadiacou elektronikou. Pre náš tábor sme vybrali variantu aj s rukami, ultrazvukovým senzorom(UZ) a Bluetooth(BT) modulom

OTTO 3D A OTTO vytlaceny na 3D tlaciarni

OTTO LC B OTTO vyrezany na Laserovom vyrezavaci

OTTO Arduino elektronika