Difference between revisions of "DT^2"

From DT^2
Jump to: navigation, search
m
Line 32: Line 32:
 
<BR>
 
<BR>
 
Stránka z predchádzajúceho roka: [[Archív 2018]]
 
Stránka z predchádzajúceho roka: [[Archív 2018]]
 +
 +
Kontakt: pavel.petrovic@gmail.com, jozo.vasko@fablab.sk

Revision as of 13:27, 16 November 2019

Vitaj v DT2 2019!

Denný tábor digitálnych technológií (čiže DTDT alebo aj DT2) zorganizovali CVTI SR v spolupráci s Robotika.SK preto, aby sme oboznámili nastupujúcu generáciu s modernými technológiami (3D tlač, laserové rezanie) a demonštrovali ich využitie v robotike. Zároveň sa deti hravou formou naučili základy dizajnu, konštrukcie, elektroniky a programovania.

Takéhoto robota si skonštruoval každý účastník.


V bratislavskom Fablabe prebehli v dňoch 29. júla až 8. augusta denné tábory pre deti vo veku 11-15 rokov. V dvoch turnusoch sa tábora zúčastnilo celkom 40 deti.

Nosnou témou tohtoročných táborov bola modulárna robotika. Každý účastník sa zoznámil s populárnou platformou Arduino (tento raz sme objavili skvelú dosku Arduino Nano Strong), poskladali robota z dielov vytlačených na 3D tlačiarni, získali základy grafického návrhu v 2D aj 3D - dokonca aj s generovaným designom na základe vlastného programu. Účastníci si navrhli a vytvorili vlastné tričko, vak a iné predmety.

Z menu vľavo sa dostanete do archívu s jednotlivými úlohami z 2D alebo 3D dizajnu, so základmi práce s Arduinom alebo si môžete stiahnuť celý návod na robota Mokrarosa a postaviť si ho doma.

Mozaika zážitkov z roku 2019.


Tento projekt podporila Nadácia Volkswagen

Stránka z predchádzajúceho roka: Archív 2018

Kontakt: pavel.petrovic@gmail.com, jozo.vasko@fablab.sk